ZahraBarr
logo

ZahraBarr

Český svaz ochránců přírody ZahraBarr


Kronika ZahraBarru


Čištění budek

25. 2. 2017

ZahraBarr tentokrát za Byl jednou jeden život.

Fotky zde->


Masopust 2017

sobota 18. 2. 2017

ZahraBarr tentokrát za Byl jednou jeden život.

Fotky zde->


Kuličky

pondělí 21. 3. 2016

Jaro zaťukalo na dveře a Zahrabarr jej chtěl přivítat tak, jak se sluší a patří - kuličkovým turnajem. Počasí nás sice trochu vypeklo a místo jarního slunce se pomalu snášel déšť, ale ani ten neodradil dvacítku statečných soupeřů. Souboji dvojic s následným postupem do dalšího kola kralovala Dana, která se těšila z dortu pro vítěze. Velkou památeční skleněnku si odnesl každý a pro ty, kteří by si chtěli trénovat na příště.

Jednoduchá pravidla naleznete zde->

Fotky zde->


Čištění ptačích budek

jaro 2016

Fotky zde->


Šestý hlubočepský masopust

2016

Jak jsme byli za receptář ...

Fotky zde->

a taky zde->


Zahrabarr konečně zahradničí!

sobota 17.10.2015

17.10. 2015 se členové Zahrabarru pustili do zahradničení - ne sice v příliš velkém stylu, ale jejich přičiněním vznikl záhonek pro okrasné i užitkové rostliny v mateřské škole Lohniského 830. K tomu zastřihli to, co zastřihnout potřebovalo, do svahu zasázely výhonky odjinud a do nového záhonu rovnou zasadili nějaké ty rostlinné přebytky. Školkové děti si pak užily sázení cibulek a inspirovány se daly do zakládání malých javorových zahrádek.
A cibulky? Po krátkém odpočinku...

Fotky zde->


Pohádkový les 2015

sobota 10.10.2015

se dal na podzim opět najít v Chucheláku. Zahrabarr sice nazahradničil, ale jeho členy jste mohli vidět hned na několika stanovištích spolu se členy Spolku rodičů Chaplinova náměstí a Sportíky. Čerti zvali kolemjdoucí ke Káčometru, Káči zas nechali čerty nosit nezbedné Kačice, případně si mohli Káčou zaházet na rybník či poskládat pohádku. Poznat jablko podle chuti byl úkol Dvanácti měsíčků. Větší zkoušeli seřadit jejich názvy podle kalendáře a dospěláci se podívali za názvy do světa. Pohádkový výpravčí z Pohádek o mašinkách vypravoval vagonky na trať a Malá čarodějnice se svým věrným Abraxasem dávala lekce z létání. Rákosníček skládal hvězdy na nebe a princezna hledala udatné rytíře, kteří by jí pomohli nakrmit draka, aby ji nesežral. Rumcaj s Mankou dohlíželi na střelbu z babmitky, Vodníkovi d ěti loupili rybky a dušičky a čerti karbaníci se snažili děti obehrát v kartách.

A to vše v obraze naleznete zde->

a taky zde->


Zažít Barrandov Jinak

sobota 19. 9. 2015

V sobotu 19.9. jsme úplně poprvé Zažili Barrandov jinak a nemělo to chybu. Spousta sousedů, spousta nápadů made in Barrandov, spousta zábavy pro děti, spousta slunce. Poděkování patří především panu faráři Josefu Ptáčkovi a římskokatolické farnosti u kostela sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově za zapůjčení pozemku a poskytnutí elektřiny, MČ Praha 5 v čele s panem starostou Klímou a panem místostarostou Budínem, optice Optinyx, Högerova 1219/7 za nezištnou finanční podporu, Cukrárně Mlsná Trnka z Trnkova náměstí, Kulturnímu a rodinnému centru Barrandov z.s., panu Janu Dámci a Barrandovinám, oddílu Sportík a Pajkovi a mnohým dalším, kteří se podíleli na tom, že se celé odpoledne povedlo přímo zázračně.

Fotky naleznete zde->


Barrandovská snídaně mezi nebem a zemí

neděle 15. 5. 2016

Na neděli 15. května slibovali meteorologové týden dopředu déšť už od rána. Neklaplo to. Ráno bylo slunečné, ale Celsiů mohlo venku pobíhat víc, to je fakt. Sešli jsme se v počtu přiměřeném počasí. Jedli, pili a hodovali jsme asi do půl jedenácté, kdy předpovídaný déšť "konečně" dorazil. Kapky nás rozehnaly dost rychle, ale i tak to bylo prima. Za rok zase! Jen počasí objednáme lepší.

Fotky zde->


Čištění ptačích budek

neděle 8.3.2015

Sešli jsme se v 9:30 na tramvajové zastávce - opět oblíbené Poliklinice Barrandov. Sice v oslabeném složení, na kterém se podepsaly běsnící virózy, nakonec však v dostatečném počtu. Pan hajný Kadeřábek na nás čekal u hřiště s nezbytným vybavením a pak jsme se vydali nad jižním svahem Prokopského údolí. Počasí předvedlo to nejlepší předjaří, jaké si lze představit a bylo možné se cestou potěšit prvními kvetoucími jaterníky. Vyčistili jsme asi dvacet ptačích budek. Smyslem je, odstranit stará hnízda, která se v budkách vrší jedno na druhé, takže časem by se budky staly neobyvatelné. Bylo důležité správné načasování a postupovat obezřetně, abychom náhodou neponičili už letošní hnízda. I tak jsme díky neobvykle mírné zimě narazili na jednu letošní snůšku, kterou jsme díky opatrnosti šetrně vrátili zpět. Většina ptáků nevnímá pachy, takže se rodiče zase bez problémů vrátili k péči o vajíčka.

Fotografie zde na webu: zde->

Fotografie na externí galerii: zde->


Clean Up The World

duben 2015

Fotky zde->


Pátý hlubočepský masopust

2015

Jak jsme byli za devonské moře ...

Fotky zde->

a taky zde->


Clean Up The World

neděle 12.10.2014

Lehce polámaní po sobotním sázení stromků jsme se sešli opět na zastávce ("Zelené")Poliklinika Barrandov odkud jsme zamířili k troskám Misijního střediska. Zde jsme obdrželi pytle, rukavice, horalky a Clean Up sušenky a pustili se do práce. Starší čistili spolu se Sportíky (ZO ČSOP Strom), Ochránci (ostatní skupiny ČSOP), herci a dobrovolníky lesíky podél tramvajové tratě. Nejmladší zamířili s rodiči do údolí a sbírali odpadky cestou. Po usilovné práci se rozdělal - díky podpoře pana hajného - ohýnek a poobědvaly se buřtíky.

Výsledné uklízecí skóre: 3 hodiny úklidu + 60 lidí (všech i mimo ZahraBarr) = 800 kg odpadků.

Leták z akce: zde->


Brigáda - sázení sromečků

sobota 11.10.2014

V sobotu hned ráno jsme se sešli na zastávce ("Zelené") Poliklinika Barrandov se Sportíky a panem hajným a společně jsme se vydali na druhou stranu Prokopského údolí. Tam jsme usilovně pracovali celé dopoledne. Zasadili jsme zhruba 50 stromků a keřů. Pak jsme se prošli do starých Hlubočep a po vydatném obědě jsme zamířili k domovu.


Pohádkový les

sobota 4.10.2014

Fenomenální akce ZahraBarru + Sportíka + pana hajného aj. Podpořili nás dokonce i přátelé z Prahy 3. Asi tucet pohádek připoměla stanoviště s pohádkovými bytostmi, které připravili pro děti různé úkoly. U rozverné skupiny trpaslíků (asi nejveselejší pohádkový kolektiv) se bylo možno procvičit hned v několika technikách prospektorství. U čarodějnic proběhl zběžný úvod do řízení létacího koštěte (úvod byl zběžný mj. i proto, že při letu se muselo zároveň běžet). Následoval náročný astronomický kvíz, určování hlasů zvířat a velmi riskantní cesta přes pavučinu pro ulovené mušky pavoučí přítelkyně včelky Máji. Celá snůška úkolů pak čekala na děti u stanoviště Červené Karkulky + vlka + myslivce + babičky a to i včetně riskantního sestupu do vlkova břicha a následné jeho sešívání (pochopitelně po návratu z vlka ven). Naštěstí dětem pomáhl malý vlček a Karkulka Mladší. Střelecké dovednosti prověřil Rumcajs s jednoznačně největším kloboukem na Chuchelsku. Krmení draka bylo zvláště dramatické a vyžadovalo bezpečnou vzdálenost a tedy i přesný hod kuřetem do tlamy drůbežemilné saně. Následoval kurz rybářství pod vedením vodníka a jeho rodiny a trasu uzavíraly čertovy karetní hrátky.

I přes záměrně nenápadnou propagaci akci navšívilo přes dětí a vypadaly vesměs spokojeně. Stejně jako účinkující, které za odměnu pohostil pan hajný. Závěrečné neformální posezení se protáhlo pozdě do večera, takže rozjařené pohádkové bytosti se vraceli domů tmou.


Leták z akce: zde->

Fotky: zde->