ZahraBarr
logo

ZahraBarr

Český svaz ochránců přírody ZahraBarr


O nás

jak jsme vznikli a co chceme...

ZahraBarr vznikl v srpnu 2014 na základě již dlouhodobých společných aktivit vícero barrandovských rodin, které spojoval zájmem o přírodu a její ochranu. Již v této době jsme se společně zapojovali do ekologicky orientovaných akcí (Clean - up, sázení stromků, čištění ptačích budek). Je nás nyní přibližně 20 rodin s řadou příznivců. Nyní hledáme organizační rámec, další cíle a zázemí našich společných aktivit.
Více zde->


Aktuality

Oznámení jsou řazena od nejnovějších po nejstarší

ZAŽÍT BARRANDOV JINAK 2018

Kdy? V sobotu 15. září od 12 do 19 hodin.
Kde? Na plácku u Pegase před ZŠ V Remízku 7, u barrandovské pobočky Městské knihovny Letošní Zažít Barrandov jinak se přesunuje do nové lokality – naplácek k soše Pegase, před knihovnu a Základní školu v Remízku (V Remízku 7). Na původním místě bude v září panovat čilý stavební ruch v souvislosti se stavbou kostela. A na co se můžete těšit? Rozhodně na každoroční stálice jako je knihotoč, kolotoč šátků a náušnic, pohádkaPapírových Pimprlat, dílny KRC Barrandov, výrobu šperků, Lego dílnu, deskovky Spolku rodičů Chapliňák, ale i na slackline nebo novinky spolkuZa lepší Barrandov, ukázku Jízdní skupiny Městské policie Praha či trať pro elektrokoloběžky, které budou k zapůjčení (cyklistické přilby s sebou). Pro mlsné jazýčky budou připraveny domácí dobroty – každá slaná i sladká dobrota vítána! Loňský ročník byl i díky vám všem „chuťově“ velmi vydařený! (Vlastní hrnky na kávu či pivolimo vítány… i my jsme rádi podlehli vlně Zero waste. Tácy na odložení skla alepítka na podepsání hrnečků budou. A pro ty, co na téhle vlně nefrčí, budou i kelímky. Ale považte… káva se sousedy ve vlastním bucláčku… to má něco do sebe.) Chystáme i několik zajímavých novinek, ale ještě nejsou „upečené“ na 100%. Jakmile budou potvrzené, dozvíte se to. A jestli to klapne, bude se vážně na co těšit!

Pokud vás Zažít Barrandov jinak oslovuje a měli byste chuť přiložit ruku k dílu, budeme moc rádi. Jak můžete pomoci? Třeba věnovat půl hodinky dopoledne při rozkládání nebo večer při sklízení nebo vystřídat na hodinku/dvě někoho u stánku… každá drobná pomoc se počítá. A pokud byste na Zažít Barrandov jinak chtěli prezentovat svůj projekt, ozvěte se také.

Pražáci se schází pod ocasem, Barrandováci pod Pegasem! Tak přijďte!

...aprotože nebude-li pršet, nezmoknem, a přestože máme objednáno slunečno (ale řekněme si to na rovinu, vloni a předloni se objednávka počasí někde zadrhla), děkujeme MČ Praha 5 za prostředky na zapůjčení stanů a stolů. A Základní škole V Remízku díky za laskavé přijetí a poskytnutí zázemí pro celou akci.

Stejně tak díky drobné práci všech, bez které by se Zažít Barrandov nemohlo uskutečnit.

Moc si toho vážíme!

Místní organizátor

Jan Skácel
608 667 587
zbj1@seznam.czClean-up duben 2018

vloženo ve čtvrtek 12. 4.2018

14.4.2018 proběhne ve spolupráci se Sportíkem úklidová akce Clean-up. Akce je otevřená pro nejširší veřejnost.
Letáček naleznete zde->


Zažít Barrandov Jinak

Už je to tu zase! A cože to? Přece výjimečná sousedská akce:

Zažít Barrandov… JAK? Již 3. rokem JINAK!

V sobotu 16. září od 12 do 19 hodin opět na plácku za domy v ulici Lamačova 827.

Přijďte se podívat, jak ožije plácek po bývalém misijním středisku.

Zjistěte, co se děje na Barrandově, ochutnejte dobré jídlo a pití a poznejte nové tváře.
Pokud děláte něco zajímavého, chutného nebo zvučného, přijďte se pochlubit!

A na co se můžete už teď těšit? Nahlédněte do programu:

Papírová pimprlata – divadelní představení – od 14 a 17 hodin

Barrandovský uličník – křest a autogramiáda knihy

Autoveteráni – provětráme několik zajímavých veteránů

Knihotoč – sousedská výměna knih: doneste přečtenou – odneste nečtenou

Hry – šach, deskovky, pexesa, lovení písmenek v Knihovně ve stanu… a nejen to!
Slackline
Šperková a Lego dílna
Cornhole a spikeball

Stezka lesem

Kolotoč šátků a náušnic

Městská knihovna ve stanu

Šatník – dones/odnes – dětské i dospělé oblečení

Pleteme šálu pro Pegase – pokračování úspěšního projektu – kolik metrů přidáme letos?

Domácí dobroty – pochlubte se svým koláčem

a mnoho dalšího

Tak přijďte 16. září – bez Vás by to nebylo ono. Těšíme se! Za každého počasí!

Váš přípravný team Zažít Barrandov Jinak 2017

PS: Velmi uvítáme vaši pomoc s přípravou předem i přímo na místě 16. září.

V tuto chvíli potřebujeme:

v sobotu dopoledne: šikovné ruce na stavění stanů a stěhování stolů a lavic

v sobotu v průběhu celého dne: ochotnou ruku (či nohu) na krátkodobou výpomoc k jednotlivým stánkům

v sobotu večer: pomoc s odnosem odpadků, skládáním stanů a stolů. Zn. čelovka se hodí!

Ozvěte se na zbj1@seznam.cz!


Rozkvetlá knihovna

vloženo 13.4.2017

Přijďte na akci "Rozkvetlá knihovna", kterou spolupořádá Zahrabarr. Dílna na vyrábění květin se koná také ve středu 19.4.2017 od 16 hodin!

Pozvánku na akci zobrazíte zde->


Clean-up

vloženo v neděli 26.3.2017

8.4.2017 proběhne ve spolupráci se Sportíkem úklidová akce Clean-up. Akce je otevřená pro nejširší veřejnost.


Kronika

vloženo v neděli 26.3.2017

Do Kroniky přibylo pár nových odkazů do galerie fotek.


Čištění ptačích budek sobota 25.2.2017

vloženo ve středu 22.2.2017

Tentokrát budeme čistit budky v Chuchelském Háji (nad Prokopským údolím je už díky nejmladším Sportíkům - Dráčatům vyčištěno). Žebřík nám půjčí pan hajný - jemuž touto cestou děkujeme - ruce máme vlastní a víc není třeba. V půl desáté se sejdeme na zelené a doufejme, že se nás sejde dost na poponášení žebře a popíjení z termosek.


Sběr odpadků, nebo sázení stromečků?

vloženo ve středu 22.2.2017

8.4. bychom rádi akci pro naše okolí - sázení nebo úklid, uvidíme, co se domluví.


Celosvětový den Země

vloženo ve středu 22.2.2017

22.4. je celosvětový den Země, spojený letos se Zlaťákem v Troji. Sportíci se pravidelně zapojují do pomoci s aktivitami pro děti. Každá pommoc přijde vhod.


Hlubočepský masopust

vloženo v sobotu 11.2.2017

Chystáme se opět na Hlubočepský masopust a opět je v plánu skupinová maska a opět to bude překvapení. Pokud se chcete zapojit do skupinové masky, ptejte se nejbližšího zahrabarrníka. Jinak je Hlubočepský masopust akce veřejná a koná se v sobotu 18. 2. 2017 od 14 do 23 hodin.

Více informací o akci je zde.


Zažít Barrandov jinak FOTKY

Zažít Barrandov jinak se vydařilo? ... vydařil? ... vydařila? Každopadné fotky a jiné informace naleznete zde.


Zažít Barrandov jinak v sobotu 17.9.

vloženo v neděli 4. 9. 2016

Co se bude odehrávat na letošním "Zažít Barrandov jinak"? Něco nového a něco osvědčeného z loňského roku, pokaždé ale zaručeně made in Barrandov. I letos děti potěší divadlo Papírová pimprlata, deskové hry, školka už téměř zaniklých uličnických her - skákání přes gumu, školka s míčem a švihadlem, děti si vyrobí vlastní naprosto originální placku, zkusí si softbal a slackline - chůzi po laně a samozřejmě nebude chybět Lego dílnička. Dospělým se na naší sousedské slavnosti představí spolky z Barrandova, budou moct navštívit knihotoč či kolotoč šátků a náušnic, vyrobit si vlastní šperk a příhodně vyzdobeni naslouchat šlágrům starého gramofonu. Sladké občerstvení v podobě domácích koláčů zajištěno sousedkami, cukrárna Mlsná trnka doplní kávu a cukrářské lahůdky. Přidejte se k nám už během příprav, každá ruka, stůl či židle se hodí. Nebo se jen těšte a přijďte v sobotu 17. 9. 2016 už od 12 hodin na betonový plácek u bývalého misijního střediska v Grussově ulici. Ať žije Barrandov! Děkujeme za podporu MČ Praha 5.

Více aktuálních informací naleznete zde.


CLEAN UP THE WORLD– UKLIĎME SVĚT NEBO ALESPOŇ KOUSEK BARRANDOVA

vloženo v neděli 20. 3. 2016

Ukliďme svět nebo také Clean up the World je mezinárodní kampaň, kdy dobrovolníci z celého světa dávají do pořádku své okolí. Každý rok se této akce zúčastní asi 35 miliónů dobrovolníků z více jak 100 zemí. Jde o symbolický úklid světa, jehož koordinátorem v České republice je Český svaz ochránců přírody – na Barrandově akci pořádají Základní organizace ČSOP 01/87 Strom a oddíl Sportík spolu se ZO ČSOP ZahraBarr. Není-li vám vaše okolí a životní prostředí lhostejné, přidejte se k tomuto každoročnímu zušlechťování prostoru, kde žijeme. Sraz je v sobotu 9. 4. 2016 v 9:30 na tramvajové zastávce Poliklinika Barrandov. Jedna skupina bude čistit lesík u tramvaje a druhá skupina se vydá čistit okolí Dalejského potoka. Rukavice, pytle, informace o akci budou k dispozici na místě. Akce končí kolem 12:00 hodin - záleží na počtu a akčnosti přítomných. Těšime se na Vas. Pokud se vám zachtělo více informací, najdete je na stránkách ČSOP.


Sázení stromečků

vloženo v úterý 20. 3. 2016

Koná se 10. 4. 2016. Sraz 9.30 na zelené tramvajové zastávce Poliklinika Barrandov.


KLUB DESKOVÝCH HER

vloženo v úterý 20. 3. 2016

ZO ČSOP ZahraBarr a Dětský oddíl Sportík otevírá klub pro všechny malé i velké hráče – setkáme se v pátek 6. 5. od 16:00 v klubovně Sportíků (na poliklinice, bývalá čistírna oděvů). K dispozici budou rozličné deskovky a proběhne výuka hry GO. Máte-li doma nějakou zajímavou hru, vezměte ji s sebou, rádi si ji s vámi zahrajeme! Vítáni jsou hráči všech věkových kategorií, vstup volný.


Ukliďme svět!

vloženo v úterý 20. 10. 2015

Jsme rádi, ze vás jako každoročně můzeme pozvat na bohulibou sousedskou akci. Ckean Up-Uklidme svět...nebo alespoň kousek Barrandova. Sraz v neděli 25.10.v 10.00 bud zelená zastávka Poliklinika Barrandov nebo Plácek po misijním středisku Grusova ulice. Vezměte si ssebou rukavice a dobrou náladu. Těšime se na Vas. Letáček naleznete zde->


Zelenou Prahou

vložil v neděli 30.11.2014 Matouš T.

Chtěl bych upozornit na Zuzčin skvělý sborník k výletům Zelenou Prahou, který je k dispozici zde->