Naše aktivity

ZahraBarr se od svého vzniku podílí na komunitním životě na Barrandově.

Akce v roce 2020

  • 8. února 2020 (sobota): Hlubočepský masopust
  • březen 2020: Čištění ptačích budek v Prokopském údolí
  • 25. dubna 2020 (sobota): CleanUp the World: Ukliďme svět… nebo aspoň kousek Barrandova
  • 22. dubna 2020 (středa): Jarní výtvarná dílna pro děti v – barrandovské knihovně – Rozkvetlá knihovna
  • 19. září 2020 (sobota): Zažít Barrandov jinak
  • prosinec 2020: Ošálení Pegase

Podrobnosti o akcích najdete na fb Zažít Barrandov jinak a na stránce Aktuality.

Pořádáme a spolu-pořádáme akce pro veřejnost, úzce spolupracujeme s dalšími barrandovskými organizacemi a spolky, podílíme se na péči o sídliště a jeho blízké okolí.

Zažít Barrandov jinak

Zažít Barrandov jinak 2018
Zažít Barrandov jinak

Od roku 2015 pořádáme sousedskou slavnost Zažít Barrandov jinak. Od svého začátku se její návštěvnost pohybuje okolo tisícovky lidí… a přesto si stále uchovává sousedskou atmosféru. Jsme za to moc rádi. Ještě jste o Zažít Barrandov jinak neslyšeli? Jde o iniciativu sdružení Auto*Mat, setkání, při kterém se schází sousedé, kteří by se jinak jen míjeli. Více o Zažít Barrandov se dozvíte tady: Zažít Barrandov jinak.

Ošálení Pegase

Ošálení Pegase 2018
Ošálení Pegase 2018
  • Jen o chlup mladší než Zažít Barrandov jinak je předvánoční akce Ošálení Pegase. Přijďte do knihovny zase kousek šály naplést… každý rok je šála o hodný kus delší a Pegas si v zimě spokojeně ržá pod límec.

CleanUp – Ukliďme svět, nebo aspoň kousek Barrandova

CleanUp 2019
CleanUp 2019

Spolupracujeme se Sportíky při pořádání každoročního CleanUp Ukliďme svět, nebo aspoň kousek Barrandova. Na letáky jste určitě narazili… pojďte se k nám přidat!

Výtvarné dílny pro děti

Několikrát do roka připravujeme výtvarné dílny pro děti v barrandovské pobočce Městské knihovny. Sledujte aktuality, pravidelně se v nich budou objevovat termíny dílniček.

Čištění ptačích budek

Čištění budek 2017
Čištění budek 2017

V roce 2012 jsme v Prokopském údolí rozvěsili ptačí budky a každý rok v předjaří je s dětmi chodíme čistit. Fotografie z čištění budek najdete v Galerii.

Sázení stromků

Pokud není sucho, sázíme po dohodě s Lesy ČR stromky, ev. pomáháme vytrhávat nálety v Prokopském údolí.

Výlety, kuličky, piknik…

Kuličky
Kuličky

Nepravidelně pořádáme nejrůznější drobné akce: výlety po okolí, kuličky, Snídani mezi nebem a zemí nebo třeba postavíme domek na nářadí ve školce a pomůžeme se založením záhonu tamtéž.

Masopust u hlubočepských sousedů

Masopust 2018
Masopust 2018

S vervou se účastníme báječného Hlubočepského masopustu ve skupinové masce. Fotografie z minulých ročníků najdete v Galerii.

Pohádkový les 2014 a 2015

Pohádkový les 2015
Pohádkový les 2015
  • V letech 2014 a 2015 jsme ve spolupráci se Sportíky pro Lesy ČR organizovali Pohádkový les v Chuchelském háji. (Zájem při druhém ročníku mnohosetnásobně převyšoval naše kapacity, v dalších letech ale zajišťuje Podobnou akci Městský úřad Prahy 5 na různých místech městské části.) Fotky z našich Pohádkových lesů si prohlédněte v Galerii. Třeba se najdete!

Kde se o našich akcích dozvíte?

drak z Pohádkového lesa

Tak především tady na webu 🙂 Nepravidelně také informujeme o našich akcích v tištěných Barrandovinách i na jejich webu, pro Zažít Barrandov jinak spravujeme fb Zažít Barrandov jinak a stejnojmenný profil na webu AutoMatu.