Zažít Barrandov jinak

Zažít Barrandov jinak je sousedská akce, kdy se veřejný prostor na jeden den změní v místo setkávání, happeningů, dílen, sportovních koutků či kulturních mikroakcí. Na Barrandově pořádáme ZBJ od roku 2015. Na prvním ročníku jsme se trochu báli, jestli přijde i někdo jiný než naši přátelé… ale obavy byly liché. Mimořádný zájem (za celé odpoledne dorazilo přes 800 lidí) ukazuje, jak moc nám na Barrandově podobné komunitní akce chybí.

Jak to vypadá?

Na jeden den tak vznikne na Barrandově městě prostor (v letech 2015, 2016 a 2017 na plácku pod lesíkem u zelené zastávky, od roku 2018 před školou a knihovnou V Remízku), kde se sejdou sousedi i organizace, které na Barrandově působí, napečou se dobroty a pak se společně povídá, sportuje, maluje i tančí… až do večera.

Na tuto akci také každý rok žádáme o grant MČ Prahy 5 – především na zapůjčení pártystanů, které by nás případně schovaly před nepřízní počasí (a že se nám to už několikrát vážně hodilo! Pamětníci vědí…).

Máte-li doma stan, který byste nám na zářijovou sobotu mohli zapůjčit, budeme rádi, snížíme tak náklady na provoz. A pokud vás tato aktivita oslovila, uvítáme pomoc s organizací. Každá ruka se počítá! Napište nám na zbj1@seznam.cz a přidejte se k týmu snů 🙂